Skontaktuj się z nami!

Miniśruby

Miniśruby

Miniimplanty ortodontyczne

Miniimplanty ortodontyczne, zwane również mikroimplantami lub miniśrubami, są tymczasowymi wszczepami stosowanymi w leczeniu wielu wad zgryzu. Służą najczęściej do intruzji zębów trzonowych, dystalizacji zębów w przednim odcinku szczęki czy w prostowaniu zębów trzonowych nachylonych mezjalnie. Dodatkowo ułatwiają przeprowadzenie leczenia ortodontycznego u wielu Pacjentów.

Dodatkowo ułatwiają przeprowadzenie leczenia ortodontycznego u wielu Pacjenów.

Procedura kliniczna

W przypadku, gdy Pacjent został zakwalifikowany do leczenia z użyciem mikroimplantów ortodontycznych, w pierwszej kolejności ocenia się warunki podłoża kostnego w jamie ustnej. Następnie zostaje zaplanowana ilość potrzebnych mikroimplantów, a także dokładne miejsce ich rozmieszczenia. Po podaniu znieczulenia, lekarz przystępuje do założenia miniśruby.

Zalety miniśrub

  • minimalna inwazyjność
  • mała traumatyzacja tkanek
  • łatwość implantacji
  • brak wpływu na estetykę twarzy
  • niski koszt
  • zastosowanie wszczepów w dowolnym obszarze łuku zębowego

Stosowanie miniimplantów ortodontycznych

Główną zaletą miniimplantów ortodontycznych jet fakt, że umożliwiają przesuwanie zębów na ”odleglejsze” miejsca w łuku zębowym. Ich zastosowanie pozwala w niektórych przypadkach uniknąć leczenia chirurgicznego. U niektórych osób cierpiących na choroby przyzębia stosowanie miniśrub przyspiesza terapię ortodontyczną.

Minipłytki Bollarda

Minipłytki Bollarda to nowoczesna metoda leczenia wybranych wad zgryzu, która stanowi połączenie specjalnie zaprojektowanych płytek, miniśrub i wyciągów elastycznych.

W szczególności wspomaga leczenie Pacjentów z III klasą szkieletową, oraz zgryzem otwartym.