Skontaktuj się z nami!

Certyfikowany gabinet techniki lingwalnej

Niewidoczny i skuteczny aparat - to możliwe!

Aparat lingwalny przeznaczony jest dla grupy Pacjentów o najwyższych wymaganiach estetycznych, którzy z powodu wykonywanej pracy lub trybu życia nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na stosowanie aparatu wargowego. Niestety dla wielu Pacjentów, szczególnie dorosłych, noszenie stałego aparatu ortodontycznego wiąże się z dyskomfortem psychicznym. Widok metalowych, a nawet przezroczystych zamków na zewnętrznej powierzchni zębów odbiera im pewność siebie i pogarsza samopoczucie.


Dla tej grupy Pacjentów idealnym rozwiązaniem są aparaty ortodontyczne lingwalne.


Aparat lingwalny może być stosowany w każdej grupie wiekowej! DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH!


Podstawową cechą takiego aparatu jest sposób mocowania zamków, które przyklejane są do zębów od strony językowej i tym samym są całkowicie niewidoczne dla innych osób. Aparatami językowymi można wyleczyć każdą wadę zgryzu, a przy niektórych wadach osiąga się nawet szybsze efekty leczenia, niż w przypadku tradycyjnych aparatów wargowych. Aparat lingwalny jest tak samo skuteczny jak aparat wargowy, a ze względu na indywidualizację wszystkich elementów aparatu charakteryzuje się dużo lepszą jakością i uzyskaniem lepszych wyników leczenia.

Zalety aparatów językowych

Wady aparatów językowych

Okres ten jest indywidualny dla każdego Pacjenta i niemożliwy do przewidzenia przed rozpoczęciem leczenia.Podział aparatów lingwalnych: Indywidualne i Standardowe

Indywidualne - projektowane dla Pacjenta tj. Incognito, Incognito Lite oraz aparat Win.

Aparat Lingwalny Incognito

Incognito

Aparat wykonywany indywidualnie dla konkretnego Pacjenta. Każdy jego element jest niepowtarzalny, dzięki czemu można osiągnąć bardzo precyzyjne wyniki leczenia w szybszym czasie, dzięki odpowiednim właściwościom mechanicznym aparatu.

Zamki są specjalnie projektowane przy użyciu technik obrazowania trójwymiarowego 3D, a następnie odlane ze stopu złota i irydu o wysokiej twardości. Dodatkowo ich profil jest obecnie jednym z najniższych dostępnych na rynku co umożliwia szybsze przyzwyczajenie się i łatwiejszą adaptację mowy.

Podobnie jak w aparatach wargowych do zamków mocowane są łuki - elementy przenoszące siły bezpośrednio na zęby.

Incognito Lite

Aparat przeznaczony do leczenia niewielkich wad zgryzu. Jest idealną alternatywą u Pacjentów, którzy potrzebują niewielkiego przesunięcia zębów, a także u Pacjentów w przypadku nawrotu wady.

Zamki znajdują się tylko na sześciu lub ośmiu zębach szczęki lub żuchwy, tam gdzie jest niezbędna korekta.

Uproszczona wersja aparatu incognito jest o wiele tańsza.

Aparat Lingwalny Incognito Lite
Aparat Lingwalny WIN

Aparat WIN

Aparat Win to kolejny indywidualny system językowy , którego wielką zaletą jest niski profil zamków, dzięki czemu adaptacja aparatu następuje o wiele szybciej, niż w przypadku standardowych aparatów i wpływa na komfort leczenia.

Indywidualnie zaprojektowane zamki wykonywane są ze stali, natomiast łuki ortodontyczne z chromu i kobaltu.

Standardowe - gotowe zamki lingwalne dopasowane i zakładane u danego Pacjenta bez konieczności współpracy z laboratorium ortodontycznym , tak jak: Forestadent, STB.

Jest to zdecydowanie tańsza alternatywa dla indywidualnych systemów lingwalnych, ponieważ tego typu aparaty nie są projektowane dla konkretnego Pacjenta. Dlatego ulega skróceniu czas planowania i przygotowania leczenia, a samo założenie aparatu może się odbyć już podczas drugiej wizyty.

Dodatkowo liczba wizyt ortodontycznych ulega zmniejszeniu.

Aparat Lingwalny Forestadent

Aparat lingwalny – cena

Wybór aparatu lingwalnego to gwarancja dyskretnego korygowania wad zgryzu oraz większy komfort w czasie leczenia ortodontycznego. Cena tego aparatu ortodontycznego zależy od jego rodzaju. Standardowy aparat lingwalny jest tańszy, bo jest przygotowywany dla Pacjenta bez konieczności angażowania laboratorium ortodontycznego. Aparat lingwalny Incognito jest z kolei urządzeniem spersonalizowanym. Z tego względu cena jest wyższa, ale większy wydatek szybko się zwraca. Dzięki doskonale dopasowanym zamkom leczenie jest krótsze, a wizyty w gabinecie ortodontycznym mogą odbywać się rzadziej.

Ile kosztuje aparat lingwalny? Ceny modeli standardowych zaczynają się od 4800 zł. Aparaty spersonalizowane (Incognito), Incognito Lite i Win kosztują od 6500 zł. Ostateczny koszt aparatu przedstawiamy Pacjentowi w kosztorysie leczenia ortodontycznego. Kosztorys przygotowujemy indywidualnie dla każdego Pacjenta po przeprowadzeniu wywiadu i zapoznaniu się z dokumentacją medyczną. 

Pacjentom, którzy chcieliby skorygować wady zgryzu w Specjalistycznym Centrum Ortodoncji Ortolingwa, proponujemy dogodne systemy płatności, w tym możliwość skorzystania z płatności w ratach 0 proc. Przewidzieliśmy również atrakcyjne rabaty dla rodzin, uczniów i studentów. Po więcej szczegółów zapraszamy do zakładki Cennik.