Certyfikowany gabinet techniki lingwalnej

Aparaty lingwalne to leczenie dla WSZYSTKICH
DZIECI, MŁODZIEŻY oraz DOROSŁYCH

Termin "lingwalny" zaczerpnięty został z języka łacińskiego i oznacza usytuowanie aparatu w jamie ustnej od strony języka. Istotą techniki lingwalnej jest prowadzenie leczenia w taki sposób, aby zamki oraz pozostałe elementy aparatu pozostawały niezauważalne.

Idealne aparaty dla Pacjentów, którzy z powodu wykonywanej pracy nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na stosowanie aparatu wargowego.

Dlatego przez cały okres użytkowania aparaty lingwalne pozostają niewidoczne, pozwalając Pacjentom na dyskretne leczenie, swobodny i niczym nieskrępowany uśmiech, a także niczym niezaburzony styl życia.

Aparat lingwalny jest tak samo skuteczny jak aparat wargowy, a ze względu na indywidualizację wszystkich elementów aparatu charakteryzuje się dużo lepszą jakością i uzyskaniem lepszych efektów leczenia.

Alergia to nie problem!

Aparaty incognito polecane są także dla Pacjentów z reakcjami alergicznymi. Do produkcji zamków wykorzystuje się wyłącznie stopy złota. Incognito nie zawiera niklu, który jest szczególnie alergizującym metalem.

Już nie musisz martwić się o swój wygląd w czasie leczenia!

Zalety aparatów językowych

Wady aparatów lingwalnych

Okres ten jest indywidualny dla każdego Pacjenta i niemożliwy do przewidzenia przed rozpoczęciem leczenia.

Systemy aparatów językowych dzieli się na:

Indywidualnie projektowane dla Pacjenta tj. Incognito, Incognito Lite oraz aparat Win.

Aparat Lingwalny Incognito

Incognito

Indywidualnie projektowane zamki przy użyciu technologii 3D a następnie odlewane ze stopu złota i irydu. Są one biokompatybilne oraz zapewniają odpowiednie właściwości fizyczne aparatu.

W przypadku Incognito kluczowy jest również profil zamków, który jest obecnie najniższy z dostępnych na rynku, co powoduje szybsze przyzwyczajenie się do aparatu i łatwiejszą adaptację mowy.

Do zamków podobnie jak w klasycznych aparatach montowane są łuki, czyli elementy przenoszące siły oddziaływujące na zęby.

Incognito Lite

Uproszczona wersja aparatu Incognito, liczba zamków zredukowana jest do 6 - 8 przyklejanych do zębów szczęki lub żuchwy.

Aparat przeznaczony jest do leczenia niewielkich wad zgryzu.

Aparat Lingwalny Incognito Lite
Aparat Lingwalny WIN

Aparat WIN

Indywidualnie projektowane zamki wykonywane ze stali, natomiast elementy bezpośrednio wpływające na korekcję wady zgryzu (łuki) z chromu i kobaltu.

Standardowe tj. Forestadent, STB:

Aparat Lingwalny Forestadent

Forestadent

Standardowe samoligaturujące aparaty lingwalne.

W tym systemie zamki nie są przygotowywane indywidualnie dla Pacjenta, przez co skróceniu ulega czas potrzebny na przygotowanie do leczenia, a założenie aparatu odbywa się podczas drugiej wizyty.

Zmniejszone są koszty oraz liczba wizyt ortodontycznych.